[skočit na navigaci]

Jste zde: Úvod / Aktuality


Aktuality

Když se perou psychiatři - REFLEX č.26-27/2007

Pod tímto názvem uveřelnil článek časopis REFLEX v č. 26-27/2007. Škoda, že redaktor článku pominul odpovědné instituce za zřizování zařízení jako je Centrum krizové intervence. Těmi jsou podle zákona o sociálních službách č.108/2006 Sb., obce s rozšířenou působností a kraje.

Diskuse v článcích ukazuje, že dosud stále není vnímán Zákon o sociálních službách. A jestli Centrum krizové intervence není službou, pak měli diskutující odborníci určit čím je. To by měli především učinit obhájci Centra. Je pak nutné, aby své přípomínky uplatnili při současné revizi zmíněného zákona, který v této době přepracovává MPSV.

Je též namístě otázka - jak je daný problém krizových center řešen v jiných krajích? A co venkov - jak je postaráno o jeho občany v duševní krizi ?

Článek

Pokračování » 23.8.2007


Sebevraždy pacientů v psychiatrické léčebně Brno-Černovice

V měsíci září 2006 uvedly noviny následující zprávu:

Tři pacienti Psychiatrické léčebny v Brně-Černovicích v necelých dvou uplynulých týdnech spáchali sebevraždu. Dva skokem do Macochy a třetí skočil pod vlak, dva na povolené vycházce , třetí na útěku z léčebny.

Členové rady občanského sdružení AMICUS BRNO požádali dopisem ministra zdravotnictví o ustanovení komise, která by zjistila, jak je mj. u pacientů postaráno o zajištění jejich sociálních potřeb.

Na výše uvedený dopis odepsala ředitelka odboru zdravotní péče. Jeho obsah zcela pomíjí požadavky rady AMICUS BRNO. Rda OS bude mj. požadovat zveřejnění zápisu kontrolního výboru ministerstva o kterém se paní ředitelka v dopise zmiňuje. O výsledku podáme další informaci.

Průběh korespondence:

Dopis ministru zdravotnictví 

Odpověď ministerstva zdravotnictví

Reakce OS AMICUS BRNO na odpověď miniterstva zdravotnictví

 

20.2.2007


Žijeme s duševně nmeocným

Jak mají rodinní příslušníci zvládnout soužití s duševně nemocným?

To chtějí naučit psychologové Mgr. Jiří Šupa a Mgr. Petra Boková

Pokračování » 12.1.2007

Strana 1, 2


Navigace


^ Nahoru | Vytisknout | Kontakt | Administrace
SPDN ČR - Sdružení pomoci duševně nemocným ČR, 2006

design a kód Petr Dvořák